05 شهریور 1396 In اخبار 0 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان:
ترویج فرهنگ اسلامی مهمترین رسالت جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی است/برگزاری بیش از ۲۰ فعالیت فرهنگی توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از اجرای بیش از ۲۰ برنامه فرهنگی و هنری طی یکسال گذشته در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، محمود محمدقاسمی یکم شهریورماه با اعلام این خبر افزود: اصلی ترین رسالت جهاددانشگاهی تقویت و توسعه فرهنگی در بین دانشجویان و دانشگاهیان است.
وی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی از ابتدای شکل گیری جهاددانشگاهی بخشی اساسی از فعالیت های این نهاد را به خود اختصاص داده است.
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان افزود: مشخصه اساسی فعالیت های جهاد در این حوزه، تکیه و توجه به حضور و مشارکت دانشجویان و جوانان در برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی بوده است.
 محمدقاسمی بیان داشت: تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان به خصوص چهارچوب سیاست های فرهنگی کشور، رویکرد اساسی در قشر جوان به خصوص چهارچوب سیاست های فرهنگی کشور، رویکرد اساسی جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی است.
وی برنامه ريزی هدفمند، همسويی با نيازهای فرهنگی استان و اهداف كلان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با محوريت فرهنگ سازی در مباحث اساسی جامعه را از جمله ضروريات حوزه فعاليتی این معاونت دانست.

برگزاری مسابقات کتابخوانی با 10 موضوع توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان  و بلوچستان گفت: از ابتدای فعالیت خود تاکنون علاوه بر حرکت در مسیر اهداف و سیاست‌های فرهنگی تعریف شده توانسته این زمینه برنامه‌های متعددی از لحاظ کمی و کیفی در سطح استان انجام دهد.
محمد قاسمی اظهار داشت: برگزاری همایش فرهنگی دانشجو و اهدای خون، برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاری ممتاز بین‌المللی، برگزاری مسابقات ملی مناظرات دانشجویی، برگزاری مسابقات کتابخوانی با 10 موضوع و برگزاری کارگاههای سبک زندگی اسلامی و قرآنی از جمله برنامه های شاخص اجرا شده طی یکسال گذشته توسط این معاونت می باشد.
وی برگزاری جشنواره بزرگ قرآنی مکارم‌الاخلاق، برگزاری نشست‌های تخصصی تلاوت و تدبر، برگزاری اردوهای ایران مرز پرگهر، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع نهج‌البلاغه و برگزاری همایش ملی میعاد محراب از دیگر برنامه های اجرا شده شاخص توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان طی یکسال گذشته برشمرد.

بازدید 229 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 شهریور 1396 ساعت 14:24

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.لطفا پازل زیر را کامل کنید